Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Χουρμάδες με μαύρη σοκολάτα έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 29 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Χουρμάδες με μαύρη σοκολάτα κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Χουρμάδες με μαύρη σοκολάτα είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 370 kcal |
| Υδατάνθρακες | 65g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 55g |
| Φυσικά | 53.0g |
| Προστιθέμενα | 2g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 3g |
| Λίπη | 13g |
| Κορεσμένα | 7g |
| Ακόρεστα | 6g |
| Νάτριο | 10mg |
Το Χουρμάδες με μαύρη σοκολάτα έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 29 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Χουρμάδες με μαύρη σοκολάτα έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (45), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Χουρμάδες με μαύρη σοκολάτα έχει γλυκαιμικό φορτίο 29 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →