Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το καραμέλα από χουρμάδες έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 35 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το καραμέλα από χουρμάδες κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το καραμέλα από χουρμάδες είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 270 kcal |
| Υδατάνθρακες | 70g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 63g |
| Φυσικά | 63.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 2.2g |
| Λίπη | 0.2g |
| Κορεσμένα | 0.05g |
| Ακόρεστα | 0.15g |
| Νάτριο | 80mg |
Το καραμέλα από χουρμάδες έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 35 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το καραμέλα από χουρμάδες έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το καραμέλα από χουρμάδες έχει γλυκαιμικό φορτίο 35 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →