Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το σκούρο ψωμάκι με σπόρους έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 20 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το σκούρο ψωμάκι με σπόρους κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το σκούρο ψωμάκι με σπόρους είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 250 kcal |
| Υδατάνθρακες | 40g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 1g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 2.1g |
| Αδιάλυτες | 4.9g |
| Πρωτεΐνες | 9g |
| Λίπη | 6g |
| Κορεσμένα | 0.8g |
| Ακόρεστα | 5g |
| Νάτριο | 450mg |
Το σκούρο ψωμάκι με σπόρους έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 20 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το σκούρο ψωμάκι με σπόρους έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το σκούρο ψωμάκι με σπόρους έχει γλυκαιμικό φορτίο 20 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →