Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το βραστό πράσινο μπανάνα έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα fruits, το βραστό πράσινο μπανάνα κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το βραστό πράσινο μπανάνα είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 90 kcal |
| Υδατάνθρακες | 21.8g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2.3g |
| Φυσικά | 2.3g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 2.6g |
| Διαλυτές | 0.8g |
| Αδιάλυτες | 1.8g |
| Πρωτεΐνες | 1.2g |
| Λίπη | 0.3g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.2g |
| Νάτριο | 1mg |
Το βραστό πράσινο μπανάνα έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το βραστό πράσινο μπανάνα έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (45), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το βραστό πράσινο μπανάνα έχει γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →