Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ψητά παντζάρια έχει γλυκαιμικό δείκτη 64, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 5 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το Ψητά παντζάρια κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ψητά παντζάρια είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 44 kcal |
| Υδατάνθρακες | 10g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 7g |
| Φυσικά | 7.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 2.8g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 1.6g |
| Λίπη | 0.2g |
| Κορεσμένα | 0g |
| Ακόρεστα | 0.1g |
| Νάτριο | 78mg |
Το Ψητά παντζάρια έχει γλυκαιμικό δείκτη 64, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 5 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ψητά παντζάρια έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (64). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Ψητά παντζάρια έχει γλυκαιμικό φορτίο 5 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →