Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Κλασική μπαγκέτα έχει γλυκαιμικό δείκτη 95, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 53 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Κλασική μπαγκέτα κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Κλασική μπαγκέτα μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 270 kcal |
| Υδατάνθρακες | 56g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1.5g |
| Φυσικά | 1.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 2.7g |
| Διαλυτές | 0.54g |
| Αδιάλυτες | 2.16g |
| Πρωτεΐνες | 8.5g |
| Λίπη | 0.7g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.6g |
| Νάτριο | 550mg |
Το Κλασική μπαγκέτα έχει γλυκαιμικό δείκτη 95, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 53 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Κλασική μπαγκέτα έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (95). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το Κλασική μπαγκέτα έχει γλυκαιμικό φορτίο 53 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →