Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →
Şekerlemeler glisemik indeksi 80 olan yüksek Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 72 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde önemli etki gösterir.
Diğer sweets ile karşılaştırıldığında, Şekerlemeler glisemik indeks açısından en yüksekler arasında yer almaktadır.
Şekerlemeler hızlı kan şekeri yükselişine neden olabilir ve küçük porsiyonlarda tüketilmesi önerilir.
Bu puan neden?
| Kalori | 400 kcal |
| Karbonhidratlar | 90g |
| Şekerler (toplam) | 70g |
| Doğal | 5.0g |
| Eklenmiş | 65g |
| Lif | 0g |
| Çözünür | 0g |
| Çözünmez | 0g |
| Protein | 0.5g |
| Yağ | 3g |
| Doymuş | 1.5g |
| Doymamış | 1g |
| Sodyum | 20mg |
Şekerlemeler glisemik indeksi 80 olan yüksek Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 72 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde önemli etki gösterir.
Şekerlemeler yüksek glisemik indekse (80) sahiptir. İnsülin direnci olanlar tüketimi sınırlamalıdır.
Şekerlemeler 100g başına 72 glisemik yüke sahip olup kan şekeri üzerinde önemli etki göstermektedir.
Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →