Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →
Mercimek glisemik indeksi 29 olan düşük Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 7 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde minimal etki gösterir.
Diğer legumes ile karşılaştırıldığında, Mercimek glisemik indeks açısından en düşükler arasında yer almaktadır.
Mercimek kan şekeri, insülin direnci yönetimi veya düşük Gİ diyeti uygulayanlar için iyi bir seçimdir.
Bu puan neden?
| Kalori | 116 kcal |
| Karbonhidratlar | 20g |
| Şekerler (toplam) | 1.8g |
| Doğal | 1.8g |
| Eklenmiş | 0g |
| Lif | 8g |
| Çözünür | 2.4g |
| Çözünmez | 5.6g |
| Protein | 9g |
| Yağ | 0.4g |
| Doymuş | 0.1g |
| Doymamış | 0.3g |
| Sodyum | 2mg |
Mercimek glisemik indeksi 29 olan düşük Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 7 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde minimal etki gösterir.
Mercimek düşük glisemik indekse (29) sahip olup insülin direnci olan kişiler için iyi bir seçenektir.
Mercimek 100g başına 7 glisemik yüke sahip olup kan şekeri üzerinde minimal etki göstermektedir.
Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →