Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Prăjitură fără gluten are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 45 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Prăjitură fără gluten se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Prăjitură fără gluten poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 340 kcal |
| Carbohidrați | 60g |
| Zaharuri (total) | 28g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 25g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 3g |
| Grăsimi | 10g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 7g |
| Sodiu | 250mg |
Prăjitură fără gluten are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 45 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Prăjitură fără gluten are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Prăjitură fără gluten are o încărcătură glicemică de 45 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →