Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă cu spanac și brânză feta are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 14 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Plăcintă cu spanac și brânză feta se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Plăcintă cu spanac și brânză feta este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 25g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 1g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 15g |
| Saturate | 6g |
| Nesaturate | 7g |
| Sodiu | 550mg |
Plăcintă cu spanac și brânză feta are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 14 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Plăcintă cu spanac și brânză feta are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Plăcintă cu spanac și brânză feta are o încărcătură glicemică de 14 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →