Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă coaptă cu crustă integrală și legume mixte are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Plăcintă coaptă cu crustă integrală și legume mixte se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Plăcintă coaptă cu crustă integrală și legume mixte este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 170 kcal |
| Carbohidrați | 27g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 4g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 4g |
| Grăsimi | 5g |
| Saturate | 1g |
| Nesaturate | 3g |
| Sodiu | 320mg |
Plăcintă coaptă cu crustă integrală și legume mixte are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Plăcintă coaptă cu crustă integrală și legume mixte are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Plăcintă coaptă cu crustă integrală și legume mixte are o încărcătură glicemică de 12 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →