Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cireșe conservate are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Cireșe conservate se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Cireșe conservate este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 85 kcal |
| Carbohidrați | 21g |
| Zaharuri (total) | 19g |
| Naturale | 9.0g |
| Adăugate | 10g |
| Fibre | 1.2g |
| Solubile | 0.4g |
| Insolubile | 0.8g |
| Proteine | 0.6g |
| Grăsimi | 0.1g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0.1g |
| Sodiu | 5mg |
Cireșe conservate are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Cireșe conservate are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Cireșe conservate are o încărcătură glicemică de 13 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →