Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cireșe uscate are un indice glicemic de 22, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 16 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Cireșe uscate se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Cireșe uscate este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 325 kcal |
| Carbohidrați | 75g |
| Zaharuri (total) | 65g |
| Naturale | 65.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 8g |
| Solubile | 2.4g |
| Insolubile | 5.6g |
| Proteine | 2.5g |
| Grăsimi | 1g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 0.8g |
| Sodiu | 5mg |
Cireșe uscate are un indice glicemic de 22, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 16 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Cireșe uscate are un indice glicemic scăzut (22), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Cireșe uscate are o încărcătură glicemică de 16 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →