Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cireșe acre are un indice glicemic de 22, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Cireșe acre se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Cireșe acre este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 50 kcal |
| Carbohidrați | 12.2g |
| Zaharuri (total) | 8.5g |
| Naturale | 8.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.6g |
| Solubile | 0.48g |
| Insolubile | 1.12g |
| Proteine | 1g |
| Grăsimi | 0.3g |
| Saturate | 0.04g |
| Nesaturate | 0.1g |
| Sodiu | 3mg |
Cireșe acre are un indice glicemic de 22, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Cireșe acre are un indice glicemic scăzut (22), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Cireșe acre are o încărcătură glicemică de 3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →