Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciocolată are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 42 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciocolată se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Ciocolată este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 480 kcal |
| Carbohidrați | 65g |
| Zaharuri (total) | 59g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 55g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 3.5g |
| Grăsimi | 21g |
| Saturate | 13g |
| Nesaturate | 7g |
| Sodiu | 70mg |
Ciocolată are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 42 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Ciocolată are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Ciocolată are o încărcătură glicemică de 42 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →