Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Villat romersalat har et glykemisk indeks på 15, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Villat romersalat blant de laveste i glykemisk indeks.
Villat romersalat er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 15 kcal |
| Karbohydrater | 2.9g |
| Sukker (totalt) | 0.8g |
| Naturlig | 0.8g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1.3g |
| Løselig | 0.4g |
| Uløselig | 0.9g |
| Protein | 1.4g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0.03g |
| Umettet | 0.17g |
| Natrium | 28mg |
Villat romersalat har et glykemisk indeks på 15, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Villat romersalat har et lavt glykemisk indeks (15), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Villat romersalat har en glykemisk belastning på 0 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →