Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Vegansk proteinbrød har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 13 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Vegansk proteinbrød blant de laveste i glykemisk indeks.
Vegansk proteinbrød er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 220 kcal |
| Karbohydrater | 28g |
| Sukker (totalt) | 2g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 7g |
| Løselig | 2.1g |
| Uløselig | 4.9g |
| Protein | 15g |
| Fett | 5g |
| Mettet | 0.7g |
| Umettet | 4.3g |
| Natrium | 400mg |
Vegansk proteinbrød har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 13 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Vegansk proteinbrød har et lavt glykemisk indeks (45), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Vegansk proteinbrød har en glykemisk belastning på 13 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →