Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tertebunn har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 41 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Tertebunn blant de høyeste i glykemisk indeks.
Tertebunn kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 270 kcal |
| Karbohydrater | 54g |
| Sukker (totalt) | 1g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.2g |
| Løselig | 0.7g |
| Uløselig | 1.5g |
| Protein | 7g |
| Fett | 3g |
| Mettet | 0.4g |
| Umettet | 2.6g |
| Natrium | 400mg |
Tertebunn har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 41 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tertebunn har et høyt glykemisk indeks (75). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Tertebunn har en glykemisk belastning på 41 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →