Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørkede røde bønner, kokte, uten tilsatt natrium har et glykemisk indeks på 24, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 6 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Tørkede røde bønner, kokte, uten tilsatt natrium blant de laveste i glykemisk indeks.
Tørkede røde bønner, kokte, uten tilsatt natrium er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 127 kcal |
| Karbohydrater | 22.8g |
| Sukker (totalt) | 0.3g |
| Naturlig | 0.3g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 6.4g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 8.7g |
| Fett | 0.5g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.4g |
| Natrium | 2mg |
Tørkede røde bønner, kokte, uten tilsatt natrium har et glykemisk indeks på 24, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 6 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Tørkede røde bønner, kokte, uten tilsatt natrium har et lavt glykemisk indeks (24), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Tørkede røde bønner, kokte, uten tilsatt natrium har en glykemisk belastning på 6 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →