Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladesirup har et glykemisk indeks på 68, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 46 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladesirup over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Sjokoladesirup er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 270 kcal |
| Karbohydrater | 67g |
| Sukker (totalt) | 60g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 58g |
| Fiber | 2g |
| Løselig | 0.6g |
| Uløselig | 1.4g |
| Protein | 1.5g |
| Fett | 1.5g |
| Mettet | 0.7g |
| Umettet | 0.8g |
| Natrium | 80mg |
Sjokoladesirup har et glykemisk indeks på 68, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 46 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladesirup har et moderat glykemisk indeks (68). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Sjokoladesirup har en glykemisk belastning på 46 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →