Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladekroissant har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 34 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladekroissant blant de høyeste i glykemisk indeks.
Sjokoladekroissant kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 410 kcal |
| Karbohydrater | 48g |
| Sukker (totalt) | 19g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 17g |
| Fiber | 2g |
| Løselig | 0.6g |
| Uløselig | 1.4g |
| Protein | 7g |
| Fett | 21g |
| Mettet | 10g |
| Umettet | 9g |
| Natrium | 350mg |
Sjokoladekroissant har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 34 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladekroissant har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Sjokoladekroissant har en glykemisk belastning på 34 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →