Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rullet havre bløtlagt med chiafrø, nøtter, usøtet melk og bær har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 7 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rullet havre bløtlagt med chiafrø, nøtter, usøtet melk og bær blant de laveste i glykemisk indeks.
Rullet havre bløtlagt med chiafrø, nøtter, usøtet melk og bær er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 140 kcal |
| Karbohydrater | 18g |
| Sukker (totalt) | 3g |
| Naturlig | 3.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 4g |
| Løselig | 1.6g |
| Uløselig | 2.4g |
| Protein | 5g |
| Fett | 5g |
| Mettet | 1g |
| Umettet | 4g |
| Natrium | 30mg |
Rullet havre bløtlagt med chiafrø, nøtter, usøtet melk og bær har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 7 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Rullet havre bløtlagt med chiafrø, nøtter, usøtet melk og bær har et lavt glykemisk indeks (45), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Rullet havre bløtlagt med chiafrø, nøtter, usøtet melk og bær har en glykemisk belastning på 7 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →