Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rosmarin- og parmesanbagel har et glykemisk indeks på 72, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 36 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rosmarin- og parmesanbagel blant de høyeste i glykemisk indeks.
Rosmarin- og parmesanbagel kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 280 kcal |
| Karbohydrater | 50g |
| Sukker (totalt) | 4g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 2g |
| Fiber | 2.5g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.8g |
| Protein | 10g |
| Fett | 5g |
| Mettet | 2.5g |
| Umettet | 2g |
| Natrium | 550mg |
Rosmarin- og parmesanbagel har et glykemisk indeks på 72, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 36 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rosmarin- og parmesanbagel har et høyt glykemisk indeks (72). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Rosmarin- og parmesanbagel har en glykemisk belastning på 36 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →