Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rosa mel har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 50 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rosa mel blant de høyeste i glykemisk indeks.
Rosa mel kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 350 kcal |
| Karbohydrater | 72g |
| Sukker (totalt) | 1g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3g |
| Løselig | 0.9g |
| Uløselig | 2.1g |
| Protein | 10g |
| Fett | 1.5g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.2g |
| Natrium | 2mg |
Rosa mel har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 50 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rosa mel har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Rosa mel har en glykemisk belastning på 50 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →