Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet bagel har et glykemisk indeks på 72, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 37 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Ristet bagel blant de høyeste i glykemisk indeks.
Ristet bagel kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 260 kcal |
| Karbohydrater | 52g |
| Sukker (totalt) | 5.2g |
| Naturlig | 2.2g |
| Tilsatt | 3g |
| Fiber | 2.3g |
| Løselig | 0.7g |
| Uløselig | 1.6g |
| Protein | 9.5g |
| Fett | 1.5g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.2g |
| Natrium | 480mg |
Ristet bagel har et glykemisk indeks på 72, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 37 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Ristet bagel har et høyt glykemisk indeks (72). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Ristet bagel har en glykemisk belastning på 37 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →