Misosuppe med kål

Misosuppe med kål

GI 20 · LavtGL 1 / 100 g8/10

Lav GI

20 GI

GL 1 per 100 g

Logi-score 8/10
  • Svært lav glykemisk belastning
  • Høyt natriuminnhold

Misosuppe med kål har en glykemisk indeks på 20 (Lavt).

Oppdatert 23. mars 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Misosuppe med kål er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

25
Kalorier
3.5 g
Karbohydrater
1.5 g
Protein
0.7 g
Fett
per 100g
Kalorier25 kcal
Karbohydrater3.5 g
Sukker (totalt)1.2 g
Naturlig1.2 g
Tilsatt0 g
Fiber0.7 g
Løselig0.2 g
Uløselig0.5 g
Protein1.5 g
Fett0.7 g
Mettet0.1 g
Umettet0.5 g
Natrium350 mg

Bearbeidingsgrad

60%
Moderat
Hvorfor denne scoren?
  • Svært lav glykemisk belastning
  • Lavt innhold av kalorier og sukker
  • Minimal bearbeiding
  • Høyt natriuminnhold
  • Lav proteintetthet

Allergener

Inneholder: soya
Kan inneholde: glutenfisk

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Misosuppe med kål?

Misosuppe med kål har en glykemisk indeks på 20 (Lavt) og en glykemisk belastning på 1 per 100 g.

Er Misosuppe med kål bra for folk med insulinresistens?

Misosuppe med kål har et lavt glykemisk indeks (20), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker Misosuppe med kål blodsukker?

Misosuppe med kål har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk Misosuppe med kål i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.