gresk yoghurtdrikk

GI 35 · LavtGL 3 / 100 g6/10

Lav GI

35 GI

GL 3 per 100 g

Logi-score 6/10
  • god kilde til protein
  • inneholder tilsatt sukker

gresk yoghurtdrikk har en glykemisk indeks på 35 (Lavt).

Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

gresk yoghurtdrikk er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

65
Kalorier
7.5 g
Karbohydrater
3.8 g
Protein
1.5 g
Fett
per 100g
Kalorier65 kcal
Karbohydrater7.5 g
Sukker (totalt)7.2 g
Naturlig4.7 g
Tilsatt2.5 g
Fiber0.2 g
Løselig0.08 g
Uløselig0.12 g
Protein3.8 g
Fett1.5 g
Mettet1 g
Umettet0.5 g
Natrium45 mg

Bearbeidingsgrad

65%
Høyt bearbeidet
Hvorfor denne scoren?
  • god kilde til protein
  • inneholder levende kulturer
  • lavt innhold av mettet fett
  • inneholder tilsatt sukker
  • moderat bearbeidet
  • lavt fiberinnhold

Allergener

Inneholder: melk

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til gresk yoghurtdrikk?

gresk yoghurtdrikk har en glykemisk indeks på 35 (Lavt) og en glykemisk belastning på 3 per 100 g.

Er gresk yoghurtdrikk bra for folk med insulinresistens?

gresk yoghurtdrikk har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker gresk yoghurtdrikk blodsukker?

gresk yoghurtdrikk har en glykemisk belastning på 3 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk gresk yoghurtdrikk i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.