Glutenfri bolle

Glutenfri bolle

GI 75 · HøytGL 45.4 / stk4/10

Høy GI

75 GI

GL 45.4 per typisk stk (120 g) · GL 37.9 per 100 g

Logi-score 4/10
  • Glutenfri for personer med cøliaki eller glutenintoleranse
  • Høy glykemisk indeks og belastning

Glutenfri bolle har en glykemisk indeks på 75, høyere enn ren Hvitt rundstykke (73). En typisk stk (120 g) gir en glykemisk belastning på 45.4.

Oppdatert 12. juli 2026 · Kilder: USDA FoodData Central #171862 , Logi Nutrition Team · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Varianter av Hvitt rundstykke

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Glutenfri bolle er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

239
Kalorier
50.47 g
Karbohydrater
3.34 g
Protein
2.65 g
Fett
per 100g
Kalorier239 kcal
Karbohydrater50.47 g
Sukker (totalt)6.87 g
Naturlig4.8 g
Tilsatt2.02 g
Fiber5.1 g
Løselig1.5 g
Uløselig3.6 g
Protein3.34 g
Fett2.65 g
Mettet0.46 g
Umettet2.19 g
Natrium450 mg

Bearbeidingsgrad

75%
Høyt bearbeidet
Hvorfor denne scoren?
  • Glutenfri for personer med cøliaki eller glutenintoleranse
  • Inneholder noe kostfiber
  • Høy glykemisk indeks og belastning
  • Bearbeidede stivelser, lav mikronæringsstofftetthet
  • Tilsetning av sukker og natrium

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Glutenfri bolle?

Glutenfri bolle har en glykemisk indeks på 75 (Høyt). En typisk stk (120 g) har en glykemisk belastning på 45.4; per 100 g er den glykemiske belastningen 37.9.

Er Glutenfri bolle bra for folk med insulinresistens?

Glutenfri bolle har et høyt glykemisk indeks (75). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.

Hvilken variant av Hvitt rundstykke har lavest glykemisk belastning?

Blant variantene av Hvitt rundstykke i denne databasen har Lavkarbo-bolle lavest glykemisk belastning (2 per 100 g).

Sjekk Glutenfri bolle i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.