Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Fersk søtpotet, dampet uten tilsetningsstoffer har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 10 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Fersk søtpotet, dampet uten tilsetningsstoffer blant de laveste i glykemisk indeks.
Fersk søtpotet, dampet uten tilsetningsstoffer er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 86 kcal |
| Karbohydrater | 20.1g |
| Sukker (totalt) | 4.2g |
| Naturlig | 4.2g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 1.6g |
| Fett | 0.1g |
| Mettet | 0.02g |
| Umettet | 0.01g |
| Natrium | 55mg |
Fersk søtpotet, dampet uten tilsetningsstoffer har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 10 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Fersk søtpotet, dampet uten tilsetningsstoffer har et lavt glykemisk indeks (50), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Fersk søtpotet, dampet uten tilsetningsstoffer har en glykemisk belastning på 10 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →