Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tortilla bijirin penuh dengan kacang hitam dan sayur-sayuran mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 13 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding grains lain, Tortilla bijirin penuh dengan kacang hitam dan sayur-sayuran berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tortilla bijirin penuh dengan kacang hitam dan sayur-sayuran adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 170 kcal |
| Karbohidrat | 29g |
| Gula (jumlah) | 2g |
| Semula jadi | 2.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 6g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 6g |
| Lemak | 2.5g |
| Tepu | 0.5g |
| Tidak tepu | 2g |
| Natrium | 270mg |
Tortilla bijirin penuh dengan kacang hitam dan sayur-sayuran mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 13 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Tortilla bijirin penuh dengan kacang hitam dan sayur-sayuran mempunyai indeks glisemik rendah (45), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tortilla bijirin penuh dengan kacang hitam dan sayur-sayuran mempunyai beban glisemik 13 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →