Beras hitam (bijirin penuh)

Beras hitam (bijirin penuh)

GI 42 · RendahGL 20.7 / cawan8/10

GI rendah

42 GI

GL 20.7 setiap cawan (195 g) · GL 10.6 setiap 100 g

Skor Logi 8/10
  • Mengandungi antosianin yang kaya dengan antioksidan
  • Ketumpatan karbohidrat yang tinggi

Beras hitam (bijirin penuh) mempunyai indeks glisemik 42, lebih rendah daripada Nasi putih dimasak biasa (73). Satu cawan (195 g) menambah beban glisemik sebanyak 20.7.

Dikemas kini 4 Jul 2026 · Sumber: Pasukan Pemakanan Logi (komposisi daripada USDA, dibantu AI) · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Bentuk Nasi putih dimasak

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

Beras hitam (bijirin penuh) ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen
Saiz hidangan
HidanganGramGL
1 cawan195 g20.7

Maklumat nutrisi (per 100g)

118.2
Kalori
25.34 g
Karbohidrat
2.87 g
Protein
0.84 g
Lemak
per 100g
Kalori118.2 kcal
Karbohidrat25.34 g
Gula (jumlah)0.24 g
Semula jadi0.2 g
Ditambah0 g
Serat1.66 g
Larut0.5 g
Tidak larut1.2 g
Protein2.87 g
Lemak0.84 g
Tepu0.17 g
Tidak tepu0.67 g
Natrium5 mg

Tahap pemprosesan

35%
Sederhana
Mengapa skor ini?
  • Mengandungi antosianin yang kaya dengan antioksidan
  • Sumber serat diet yang baik
  • Ketumpatan karbohidrat yang tinggi
  • Beban glisemik sederhana

Alergen

Tiada alergen EU-14 disenaraikan

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik Beras hitam (bijirin penuh)?

Beras hitam (bijirin penuh) mempunyai indeks glisemik 42 (Rendah). Satu cawan (195 g) mempunyai beban glisemik 20.7; setiap 100 g beban glisemik ialah 10.6.

Adakah Beras hitam (bijirin penuh) sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

Beras hitam (bijirin penuh) mempunyai indeks glisemik rendah (42), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.

Bentuk Nasi putih dimasak yang manakah mempunyai beban glisemik terendah?

Beras hitam (bijirin penuh) mempunyai beban glisemik terendah antara semua bentuk Nasi putih dimasak dalam pangkalan data ini (10.6 setiap 100 g).

Semak Beras hitam (bijirin penuh) dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.