Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
pes badam mempunyai indeks glisemik 0, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 0 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding nuts lain, pes badam berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
pes badam adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 600 kcal |
| Karbohidrat | 18g |
| Gula (jumlah) | 4g |
| Semula jadi | 4.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 11g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 21g |
| Lemak | 55g |
| Tepu | 4g |
| Tidak tepu | 49g |
| Natrium | 1mg |
pes badam mempunyai indeks glisemik 0, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 0 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
pes badam mempunyai indeks glisemik rendah (0), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
pes badam mempunyai beban glisemik 0 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →