Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Penyediaan buah pic mempunyai indeks glisemik 42, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding fruits lain, Penyediaan buah pic berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Penyediaan buah pic adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 50 kcal |
| Karbohidrat | 12g |
| Gula (jumlah) | 10g |
| Semula jadi | 10.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 1.5g |
| Larut | 0.5g |
| Tidak larut | 1g |
| Protein | 0.6g |
| Lemak | 0.1g |
| Tepu | 0g |
| Tidak tepu | 0.1g |
| Natrium | 1mg |
Penyediaan buah pic mempunyai indeks glisemik 42, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Penyediaan buah pic mempunyai indeks glisemik rendah (42), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Penyediaan buah pic mempunyai beban glisemik 5 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →