Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Okra goreng mempunyai indeks glisemik 55, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 13 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Okra goreng berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
Okra goreng sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 210 kcal |
| Karbohidrat | 24g |
| Gula (jumlah) | 2.5g |
| Semula jadi | 2.0g |
| Ditambah | 0.5g |
| Serat | 3.5g |
| Larut | 1.05g |
| Tidak larut | 2.45g |
| Protein | 3g |
| Lemak | 12g |
| Tepu | 2.5g |
| Tidak tepu | 9g |
| Natrium | 420mg |
Okra goreng mempunyai indeks glisemik 55, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 13 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Okra goreng mempunyai indeks glisemik sederhana (55). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
Okra goreng mempunyai beban glisemik 13 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →