minuman yogurt Greek

GI 35 · RendahGL 3 / 100 g6/10

GI rendah

35 GI

GL 3 setiap 100 g

Skor Logi 6/10
  • sumber protein yang baik
  • mengandungi gula tambahan

minuman yogurt Greek mempunyai indeks glisemik 35 (Rendah).

Sumber: Pasukan Pemakanan Logi (komposisi daripada USDA, dibantu AI) · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

minuman yogurt Greek ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen

Maklumat nutrisi (per 100g)

65
Kalori
7.5 g
Karbohidrat
3.8 g
Protein
1.5 g
Lemak
per 100g
Kalori65 kcal
Karbohidrat7.5 g
Gula (jumlah)7.2 g
Semula jadi4.7 g
Ditambah2.5 g
Serat0.2 g
Larut0.08 g
Tidak larut0.12 g
Protein3.8 g
Lemak1.5 g
Tepu1 g
Tidak tepu0.5 g
Natrium45 mg

Tahap pemprosesan

65%
Sangat diproses
Mengapa skor ini?
  • sumber protein yang baik
  • mengandungi kultur hidup
  • rendah lemak tepu
  • mengandungi gula tambahan
  • pemprosesan sederhana
  • kandungan serat rendah

Alergen

Mengandungi: susu

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik minuman yogurt Greek?

minuman yogurt Greek mempunyai indeks glisemik 35 (Rendah) dan beban glisemik 3 setiap 100 g.

Adakah minuman yogurt Greek sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

minuman yogurt Greek mempunyai indeks glisemik rendah (35), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.

Bagaimana minuman yogurt Greek mempengaruhi gula darah?

minuman yogurt Greek mempunyai beban glisemik 3 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.

Semak minuman yogurt Greek dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.