keju kotej

keju kotej

GI 10 · RendahGL 2.1 / cawan8/10

GI rendah

10 GI

GL 2.1 setiap cawan (210 g) · GL 1 setiap 100 g

Skor Logi 8/10
  • Kira-kira 11 g protein setiap 100 g, kebanyakannya kasein yang lambat dihadam, untuk 98 kcal.
  • Masin untuk keju segar: kira-kira 315 mg natrium setiap 100 g, sekitar 700 mg setiap cawan.

keju kotej mempunyai indeks glisemik 10 (Rendah). Satu cawan (210 g) menambah beban glisemik sebanyak 2.1.

Disemak 31 Jul 2026 · Sumber: USDA FoodData Central #172179 , Pasukan Pemakanan Logi · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Sebagai ganti ini

Bentuk keju kotej

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

keju kotej ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen
Saiz hidangan
HidanganGramGL
1 tbsp14 g0.1
1/2 cup (4 oz)113 g1.1
1 pot (200 g)200 g2
1 cup, large curd210 g2.1
1 cup, small curd225 g2.3

Maklumat nutrisi (per 100g)

98
Kalori
3.4 g
Karbohidrat
11.1 g
Protein
4.3 g
Lemak
per 100g
Kalori98 kcal
Karbohidrat3.4 g
Gula (jumlah)2.7 g
Semula jadi2.7 g
Ditambah0 g
Serat0 g
Larut0 g
Tidak larut0 g
Protein11.1 g
Lemak4.3 g
Tepu1.7 g
Tidak tepu2.6 g
Natrium364 mg

Tahap pemprosesan

60%
Sederhana
Mengapa skor ini?
  • Kira-kira 11 g protein setiap 100 g, kebanyakannya kasein yang lambat dihadam, untuk 98 kcal.
  • Rendah karbohidrat (3.4 g setiap 100 g): beban glisemik di bawah 1.
  • Versi rendah lemak (81 kcal) dan bebas lemak (72 kcal) mengekalkan jumlah protein yang hampir sama.
  • Masin untuk keju segar: kira-kira 315 mg natrium setiap 100 g, sekitar 700 mg setiap cawan.
  • Tiada serat langsung.
  • Perisa manis (vanila, coklat) menambah gula yang tidak terdapat dalam keju kotej biasa.

Alergen

Mengandungi: susu

Resipi dengan keju kotej

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik keju kotej?

keju kotej mempunyai indeks glisemik 10 (Rendah). Satu cawan (210 g) mempunyai beban glisemik 2.1; setiap 100 g beban glisemik ialah 1.

Adakah keju kotej sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

keju kotej mempunyai indeks glisemik rendah (10), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.

Bentuk keju kotej yang manakah mempunyai beban glisemik terendah?

Antara bentuk keju kotej dalam pangkalan data ini, Keju kotej light mempunyai beban glisemik terendah (0.5 setiap 100 g).

Semak keju kotej dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.