Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Idli oat dan lentil mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 9 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding grains lain, Idli oat dan lentil berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Idli oat dan lentil adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 120 kcal |
| Karbohidrat | 21g |
| Gula (jumlah) | 1g |
| Semula jadi | 1.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 4.5g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 5.5g |
| Lemak | 2g |
| Tepu | 0.3g |
| Tidak tepu | 1.2g |
| Natrium | 180mg |
Idli oat dan lentil mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 9 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Idli oat dan lentil mempunyai indeks glisemik rendah (45), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Idli oat dan lentil mempunyai beban glisemik 9 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →