Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
oat bijirin penuh mempunyai indeks glisemik 65, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 47 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, oat bijirin penuh berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
oat bijirin penuh sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 380 kcal |
| Karbohidrat | 72g |
| Gula (jumlah) | 1g |
| Semula jadi | 1.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 8.5g |
| Larut | 2.6g |
| Tidak larut | 5.9g |
| Protein | 12g |
| Lemak | 6.5g |
| Tepu | 1.1g |
| Tidak tepu | 5.4g |
| Natrium | 3mg |
oat bijirin penuh mempunyai indeks glisemik 65, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 47 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
oat bijirin penuh mempunyai indeks glisemik sederhana (65). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
oat bijirin penuh mempunyai beban glisemik 47 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →