Obični jogurt

Obični jogurt

GI 36 · NizakGL 4.1 / šalica8/10

Nizak GI

36 GI

GL 4.1 po šalica (245 g) · GL 1.7 na 100 g

Logi ocjena 8/10
  • Nisko glikemijsko opterećenje: oko 1,7 na 100 g
  • Svi ugljikohidrati su mliječni šećer (laktoza): oko 4,7 g na 100 g

Obični jogurt ima glikemijski indeks 36 (Nizak). Jedna šalica (245 g) dodaje glikemijsko opterećenje od 4.1.

Pregledano 31. srp 2026. · Izvori: USDA FoodData Central #171284 , Logi Nutrition tim · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Umjesto ovoga

Oblici Obični jogurt

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

Obični jogurt je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen
Porcije
PorcijaGramiGL
1 tsp5 g0.1
1 tbsp15 g0.3
1 pot (125 g)125 g2.1
1 container (6 oz)170 g2.9
1 container (8 oz)227 g3.8
1 cup245 g4.1

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

61
Kalorije
4.66 g
Ugljikohidrati
3.47 g
Proteini
3.25 g
Masti
na 100g
Kalorije61 kcal
Ugljikohidrati4.66 g
Šećeri (ukupno)4.66 g
Prirodni4.7 g
Dodani0 g
Vlakna0 g
Topiva0 g
Netopiva0 g
Proteini3.47 g
Masti3.25 g
Zasićene2.07 g
Nezasićene1.18 g
Natrij46 mg

Stupanj prerade

60%
Umjeren
Zašto ova ocjena?
  • Nisko glikemijsko opterećenje: oko 1,7 na 100 g
  • Oko 120 mg kalcija na 100 g
  • Fermentiran živim kulturama i bez dodanog šećera u običnom obliku
  • Svi ugljikohidrati su mliječni šećer (laktoza): oko 4,7 g na 100 g
  • Skroman udio proteina: 3,5 g na 100 g, oko trećina udjela u grčkom jogurtu
  • Oko dvije trećine masti su zasićene: 2,1 g na 100 g

Alergeni

Sadrži: mlijeko

Recepti sa sastojkom: Obični jogurt

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks Obični jogurt?

Obični jogurt ima glikemijski indeks 36 (Nizak). Jedna šalica (245 g) ima glikemijsko opterećenje 4.1; na 100 g glikemijsko opterećenje je 1.7.

Je li Obični jogurt prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

Obični jogurt ima nizak glikemijski indeks (36), što ga čini dobrim izborom za osobe s inzulinskom rezistencijom.

Koji oblik Obični jogurt ima najniže glikemijsko opterećenje?

Među oblicima Obični jogurt u ovoj bazi podataka, fermentirani biljni napitak ima najniže glikemijsko opterećenje (1 na 100 g).

Provjeri Obični jogurt u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.