Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Valmis vanukas glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 15 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Valmis vanukas sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Valmis vanukas voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 120 kcal |
| Hiilihydraatit | 22g |
| Sokerit (yhteensä) | 17g |
| Luonnolliset | 3.0g |
| Lisätyt | 14g |
| Kuitu | 0.2g |
| Liukoinen | 0.1g |
| Liukenematon | 0.1g |
| Proteiini | 3g |
| Rasva | 2.5g |
| Tyydyttyneet | 1.5g |
| Tyydyttymättömät | 1g |
| Natrium | 150mg |
Valmis vanukas glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 15 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Valmis vanukas glykeminen indeksi on korkea (70). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
Valmis vanukas glykeminen kuorma on 15 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →