Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Välimeren vihannekset glykeminen indeksi on 25, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 2 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, Välimeren vihannekset sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Välimeren vihannekset on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 28 kcal |
| Hiilihydraatit | 6.1g |
| Sokerit (yhteensä) | 3.8g |
| Luonnolliset | 3.8g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 1.7g |
| Liukoinen | 0.5g |
| Liukenematon | 1.2g |
| Proteiini | 1.1g |
| Rasva | 0.2g |
| Tyydyttyneet | 0.03g |
| Tyydyttymättömät | 0.13g |
| Natrium | 8mg |
Välimeren vihannekset glykeminen indeksi on 25, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 2 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Välimeren vihannekset glykeminen indeksi on matala (25), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Välimeren vihannekset glykeminen kuorma on 2 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →