Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Grillatut paprikat, kesäkurpitsa ja pinaattisekoitus glykeminen indeksi on 15, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, Grillatut paprikat, kesäkurpitsa ja pinaattisekoitus sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Grillatut paprikat, kesäkurpitsa ja pinaattisekoitus on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 32 kcal |
| Hiilihydraatit | 6g |
| Sokerit (yhteensä) | 3.7g |
| Luonnolliset | 3.7g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.3g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 1.7g |
| Rasva | 0.4g |
| Tyydyttyneet | 0.07g |
| Tyydyttymättömät | 0.33g |
| Natrium | 20mg |
Grillatut paprikat, kesäkurpitsa ja pinaattisekoitus glykeminen indeksi on 15, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Grillatut paprikat, kesäkurpitsa ja pinaattisekoitus glykeminen indeksi on matala (15), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Grillatut paprikat, kesäkurpitsa ja pinaattisekoitus glykeminen kuorma on 1 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →