ukrainalainen borssikeitto

GI 40 · MatalaGL 3 / 100 g8/10

Matala GI

40 GI

GL 3 / 100 g

Logi-pisteet 8/10
  • korkea vihannespitoisuus
  • kohtalainen natriumpitoisuus

ukrainalainen borssikeitto glykeeminen indeksi on 40 (Matala).

Päivitetty 4.9.2026 · Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

ukrainalainen borssikeitto on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

38
Kalorit
7.5 g
Hiilihydraatit
1.2 g
Proteiini
0.5 g
Rasva
per 100g
Kalorit38 kcal
Hiilihydraatit7.5 g
Sokerit (yhteensä)3.2 g
Luonnolliset3.2 g
Lisätyt0 g
Kuitu1.8 g
Liukoinen0.6 g
Liukenematon1.2 g
Proteiini1.2 g
Rasva0.5 g
Tyydyttyneet0.1 g
Tyydyttymättömät0.4 g
Natrium320 mg

Jalostettu taso

60%
Kohtalainen
Miksi tämä pistemäärä?
  • korkea vihannespitoisuus
  • vähärasvainen
  • hyvä kuidun lähde
  • kohtalainen natriumpitoisuus
  • sisältää tärkkelyspitoisia vihanneksia
  • voi sisältää lisättyä smetanaa

Allergeenit

Ei EU-14-allergeeneja

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on ukrainalainen borssikeitto glykeminen indeksi?

ukrainalainen borssikeitto glykeeminen indeksi on 40 (Matala) ja glykeeminen kuorma 100 g:ssa on 3.

Sopiiko ukrainalainen borssikeitto insuliiniresistenssiä sairastaville?

ukrainalainen borssikeitto glykeminen indeksi on matala (40), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.

Miten ukrainalainen borssikeitto vaikuttaa verensokeriin?

ukrainalainen borssikeitto glykeminen kuorma on 3 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.

Katso ukrainalainen borssikeitto Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.