Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
suklaat glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 42 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, suklaat sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
suklaat sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 480 kcal |
| Hiilihydraatit | 65g |
| Sokerit (yhteensä) | 59g |
| Luonnolliset | 4.0g |
| Lisätyt | 55g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 3.5g |
| Rasva | 21g |
| Tyydyttyneet | 13g |
| Tyydyttymättömät | 7g |
| Natrium | 70mg |
suklaat glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 42 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
suklaat glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
suklaat glykeminen kuorma on 42 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →