kypsennetty kurpitsa

GI 51 · MatalaGL 2 / 100 g9/10

Matala GI

51 GI

GL 2 / 100 g

Logi-pisteet 9/10
  • alhainen energiatiheys
  • kohtalainen glykeeminen indeksi

kypsennetty kurpitsa glykeeminen indeksi on 51, korkeampi kuin tavallisella Squash (15).

Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

Squash muodot

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

kypsennetty kurpitsa on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

20
Kalorit
4.5 g
Hiilihydraatit
0.7 g
Proteiini
0.1 g
Rasva
per 100g
Kalorit20 kcal
Hiilihydraatit4.5 g
Sokerit (yhteensä)2.2 g
Luonnolliset2.2 g
Lisätyt0 g
Kuitu1.2 g
Liukoinen0.4 g
Liukenematon0.8 g
Proteiini0.7 g
Rasva0.1 g
Tyydyttyneet0.02 g
Tyydyttymättömät0.08 g
Natrium2 mg

Jalostettu taso

25%
Minimaalinen
Miksi tämä pistemäärä?
  • alhainen energiatiheys
  • hyvä kuidun lähde
  • sisältää runsaasti A- ja C-vitamiineja
  • kohtalainen glykeeminen indeksi
  • alhainen proteiinipitoisuus

Allergeenit

Ei EU-14-allergeeneja

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on kypsennetty kurpitsa glykeminen indeksi?

kypsennetty kurpitsa glykeeminen indeksi on 51 (Matala) ja glykeeminen kuorma 100 g:ssa on 2.

Sopiiko kypsennetty kurpitsa insuliiniresistenssiä sairastaville?

kypsennetty kurpitsa glykeminen indeksi on matala (51), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.

Millä Squash muodolla on matalin glykeeminen kuorma?

Tämän tietokannan Squash muodoista Güicoy-kurpitsa sisältää matalimman glykeemisen kuorman (0.5 / 100 g).

Katso kypsennetty kurpitsa Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.