Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
kreikkalainen jogurtti ja tuoreet appelsiinit jälkiruoka glykeminen indeksi on 40, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 4 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin dairy, kreikkalainen jogurtti ja tuoreet appelsiinit jälkiruoka sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
kreikkalainen jogurtti ja tuoreet appelsiinit jälkiruoka on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 75 kcal |
| Hiilihydraatit | 10g |
| Sokerit (yhteensä) | 8.5g |
| Luonnolliset | 8.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 1g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 4.5g |
| Rasva | 2.5g |
| Tyydyttyneet | 1.7g |
| Tyydyttymättömät | 0.8g |
| Natrium | 35mg |
kreikkalainen jogurtti ja tuoreet appelsiinit jälkiruoka glykeminen indeksi on 40, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 4 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
kreikkalainen jogurtti ja tuoreet appelsiinit jälkiruoka glykeminen indeksi on matala (40), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
kreikkalainen jogurtti ja tuoreet appelsiinit jälkiruoka glykeminen kuorma on 4 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →