Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Keitetyt punajuuret glykeminen indeksi on 64, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 5 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, Keitetyt punajuuret sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Keitetyt punajuuret sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 44 kcal |
| Hiilihydraatit | 10g |
| Sokerit (yhteensä) | 7g |
| Luonnolliset | 7.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 1.6g |
| Rasva | 0.2g |
| Tyydyttyneet | 0.03g |
| Tyydyttymättömät | 0.17g |
| Natrium | 78mg |
Keitetyt punajuuret glykeminen indeksi on 64, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 5 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Keitetyt punajuuret glykeminen indeksi on kohtalainen (64). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Keitetyt punajuuret glykeminen kuorma on 5 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →