Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
gudeg glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 10 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, gudeg sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
gudeg sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 110 kcal |
| Hiilihydraatit | 18g |
| Sokerit (yhteensä) | 7g |
| Luonnolliset | 5.0g |
| Lisätyt | 2g |
| Kuitu | 3g |
| Liukoinen | 0.9g |
| Liukenematon | 2.1g |
| Proteiini | 1.5g |
| Rasva | 3.5g |
| Tyydyttyneet | 2.5g |
| Tyydyttymättömät | 1g |
| Natrium | 350mg |
gudeg glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 10 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
gudeg glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
gudeg glykeminen kuorma on 10 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →