Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
suolatut jalapenot glykeminen indeksi on 15, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, suolatut jalapenot sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
suolatut jalapenot on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 27 kcal |
| Hiilihydraatit | 5.5g |
| Sokerit (yhteensä) | 2.4g |
| Luonnolliset | 1.9g |
| Lisätyt | 0.5g |
| Kuitu | 2.1g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.5g |
| Proteiini | 0.9g |
| Rasva | 0.3g |
| Tyydyttyneet | 0.05g |
| Tyydyttymättömät | 0.15g |
| Natrium | 1100mg |
suolatut jalapenot glykeminen indeksi on 15, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
suolatut jalapenot glykeminen indeksi on matala (15), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
suolatut jalapenot glykeminen kuorma on 1 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →