Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Gnocchi paahdettujen vihannesten kanssa glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 14 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Gnocchi paahdettujen vihannesten kanssa sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Gnocchi paahdettujen vihannesten kanssa sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 120 kcal |
| Hiilihydraatit | 22g |
| Sokerit (yhteensä) | 2.5g |
| Luonnolliset | 2.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.2g |
| Liukoinen | 0.7g |
| Liukenematon | 1.5g |
| Proteiini | 3g |
| Rasva | 2g |
| Tyydyttyneet | 0.4g |
| Tyydyttymättömät | 1.2g |
| Natrium | 220mg |
Gnocchi paahdettujen vihannesten kanssa glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 14 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Gnocchi paahdettujen vihannesten kanssa glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Gnocchi paahdettujen vihannesten kanssa glykeminen kuorma on 14 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →